DOFINANSOWANIE

Mój Prąd od 1 lipca 2021

Mój Prąd od 1 lipca 2021

Dnia 17 marca 2021 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, że planuje rozpoczęcie trzeciego naboru w programie "Mój Prąd" od dnia 1 lipca 2021 roku. Beneficjentami w programie mogą być osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na potrzeby własne oraz posiadające zawartą umowę kompleksową na wprowadzanie wytworzonej energii do sieci elektrycznej. Właściciele mikroinstalacji wykonanych po 31 stycznia 2020 roku o mocy z przedziału 2-10 kW będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w trzecim naborze programu "Mój Prąd". Więcej szczegółów odnośnie planowanego naboru NFOŚIGW ma ogłosić wkrótce.

Link do informacji na stronie NFOŚIGW: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1736,moj-prad-3-0-na-nowych-zasadach.html

Jeżeli chcesz uzyskać dofinansowania w trzecim naborze, nie czekaj i już dziś wykonaj własną mikroinstalację. W Polsce po zakończeniu drugiego naboru nadal powstają dziesiątki tysięcy instalacji fotowoltaicznych, których właściciele natychmiast po 1 lipca zgłoszą się po dofinansowanie. Budżet programu będzie ograniczony i jeżeli poczekasz może nie wystarczyć dla Ciebie środków.

Dodatkowo możesz skorzystać z Ulgi Termomodernizacyjnej i koszt brutto instalacji pomniejszony o kwotę dofinansowania z programu "Mój Prąd" odliczyć od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym. 
Jeśli planujesz wymianę starego źródła ciepła na nowe program "Czyste Powietrze" jest dla Ciebie!


Pompa ciepła + fotowoltaika = 0 zł za ogrzewanie 


W ramach Programu możliwe jest ubieganie się o dotację na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej w wysokości do 5 000 zł, ale nie więcej niż 50 % poniesionych kosztów na mikroinstalację. Warunkiem uzyskania dotacji na mikroinstalację fotowoltaiczną jest likwidacja źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż (w ramach tego samego wniosku o dofinansowanie) nowego źródła ciepła, którego wymagania techniczne zostały określone w Programie. Dofinansowaniu nie podlegają projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej w budynku mikroinstalacji fotowoltaicznej.


Zamów w Sun Impact montaż instalacji fotowoltaicznej lub instalacji z pompą ciepła, a wniosek wypełnimy za Ciebie! 

Dla kogo? 

Dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ulga przysługuje podatnikom podatku dochodowego opłacającym podatek według: 

  • skali podatkowej 17-32%
  • podatek liniowy 19% 
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Co można odliczyć? 

Odliczyć można koszty brutto wydane na: 

  • zakup materiałów do termomodernizacji 
  • wymianę starego źródła ciepła 
  • montaż odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła

Ile można odliczyć? 

Jeden podatnik może odliczyć do 53 000zł. Odliczenie można rozłożyć na okres do sześciu lat W przypadku małżonków będących współwłaścicielami kwota odliczenia przypada 53 000zł na jedną osobę. Maksymalna kwota odliczenia wyniesie 106 000 zł. 

Jak odliczyć? 

Składając roczne zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym od kwoty dochodu odliczmy koszt brutto wydany na termomodernizację. 

Przykład: 

Klient rozlicza się na podstawie skali podatkowej będąc w pierwszym progu podatkowym. Zakupił instalację fotowoltaiczną za kwotę 25000zł brutto. Roczny dochód klienta wyniósł 70 000zł. Po skorzystaniu z ulgi roczny dochód do opodatkowania wyniesie 45 000zł. Klient odliczył 4 250zł od kosztów poniesionych na montaż instalacji. Końcowy koszt instalacji wyniósł 20 250zł brutto.

Czy Ulga termomodernizacyjna łączy się z dofinansowaniem " Mój Prąd"? 

Tak, korzystając z dofinansowania możemy skorzystać również z Ulgi termomodernizacyjnej. Od kwoty brutto wydanej na montaż instalacji fotowoltaicznej odejmujemy kwotę dofinansowania z programu "Mój Prąd". Pozostałą kwotę odliczamy w zeznaniu rocznym od dochodu na podstawie Ulgi Termomodernizacyjnej. Zgodnie z art. 13 Ustawy o podatku rolnym, płatnikom podatku rolnego, którzy zainwestowali w urządzenia służące ochronie środowiska (jak też produkujące naturalne źródła energii) przysługuje ulga inwestycyjna. Polega ona na odliczeniu od podatku rolnego 25% wartości instalacji. Jeżeli rolnik nie może odliczyć podatku VAT odliczeniu podlega cała kwota brutto w przeciwnym razie odliczeniu podlega kwota netto. Ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż 15 lat.

Co to oznacza dla rolnika?

Dzięki uldze inwestycyjnej instalacja systemu fotowoltaicznego dla gospodarstw stała się niezwykle atrakcyjna. Rolnik jeśli jest płatnikiem VAT może odliczyć jego wartość od kosztów inwestycji. Na podstawie Ulgi inwestycyjnej 25% od pozostałej kwoty odliczy od podatku rolnego. Jeżeli wartość naliczonego podatku rolnego w danym roku nie jest wystarczająca do odliczenia 25% kosztów inwestycji rozliczenie można rozłożyć na okres 15 lat. Korzystając ze wszystkich odliczeń czas zwrotu inwestycji w panele słoneczne wynosi jedynie około 4-5 lat!

Nie masz wolnej gotówki na montaż instalacji fotowoltaicznej? Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy atrakcyjną ofertę finansowania Twojej instalacji. W pierwszym kroku dobierzemy dla Ciebie optymalny system fotowoltaiczny i wycenimy wartość inwestycji. Następnie przygotujemy ofertę finansowania. Miesięczną ratę dobierzemy tak, żeby nie przekraczała kosztów obecnych rachunków za prąd, a Ty zamiast płacić za energię elektryczną spłacisz własną elektrownię. Po spłaceniu kredytu będziesz cieszył się darmową energią i raz na zawsze rozstaniesz się z rachunkami za prąd.

Prowadzisz mała firmę, gospodarstwo lub durze przedsiębiorstwo? Dla Ciebie również posiadamy atrakcyjne oferty leasingu systemu fotowoltaicznego. Skontaktuj się z nami, a przekażemy Ci niezbędne informacje.

Ulga Termomodernizacyjna

Ulga Termomodernizacyjna

Ulga inwestycyjna

Ulga inwestycyjna

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze

Preferencyjny kredyt lub leasing

Preferencyjny kredyt lub leasing
Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną?
Sprawdź, na jakie oszczędności możesz liczyć. Umów się na darmowy audyt z naszym specjalistą!