DOFINANSOWANIE

Ulga Termomodernizacyjna

Dla kogo? 

Dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ulga przysługuje podatnikom podatku dochodowego opłacającym podatek według: 

  • skali podatkowej 17-32%
  • podatek liniowy 19% 
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Co można odliczyć? 

Odliczyć można koszty brutto wydane na: 

  • zakup materiałów do termomodernizacji 
  • wymianę starego źródła ciepła 
  • montaż odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła

Ile można odliczyć? 

Jeden podatnik może odliczyć do 53 000zł. Odliczenie można rozłożyć na okres do sześciu lat W przypadku małżonków będących współwłaścicielami kwota odliczenia przypada 53 000zł na jedną osobę. Maksymalna kwota odliczenia wyniesie 106 000 zł. 

Jak odliczyć? 

Składając roczne zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym od kwoty dochodu odliczmy koszt brutto wydany na termomodernizację. 

Przykład: 

Klient rozlicza się na podstawie skali podatkowej będąc w pierwszym progu podatkowym. Zakupił instalację fotowoltaiczną za kwotę 25000zł brutto. Roczny dochód klienta wyniósł 70 000zł. Po skorzystaniu z ulgi roczny dochód do opodatkowania wyniesie 45 000zł. Klient odliczył 4 250zł od kosztów poniesionych na montaż instalacji. Końcowy koszt instalacji wyniósł 20 250zł brutto.

Czy Ulga termomodernizacyjna łączy się z dofinansowaniem " Mój Prąd"? 

Tak, korzystając z dofinansowania możemy skorzystać również z Ulgi termomodernizacyjnej. Od kwoty brutto wydanej na montaż instalacji fotowoltaicznej odejmujemy kwotę dofinansowania z programu "Mój Prąd". Pozostałą kwotę odliczamy w zeznaniu rocznym od dochodu na podstawie Ulgi Termomodernizacyjnej. Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną?
Sprawdź, na jakie oszczędności możesz liczyć. Umów się na darmowy audyt z naszym specjalistą!